Hírek
2019. Augusztus 10. 14:07, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok
Eljátszotta a véletlenül hozzá került 5 milliót egy tatai nő
Jogtalan elsajátítás vétsége miatt nyújtott be vádiratot egy tatai nővel szemben a Tatai Járási Ügyészség a minap.
Egy tatai bankfiókban 2018. június 4-én a sértett egy gazdasági társaságnak kezdeményezett befizetést, azonban a befizetni kívánt 5 millió forint bankhiba miatt tévedésből a vádlott bankszámlájára került. A nő a téves utalásról SMS üzenetben azonnal értesítést kapott, yhx egyből megtudta, hogy milliók érkeztek a számlájára. Ezt követően még aznap teljes egészében elköltötte az összeget egy online szerencsejáték oldalon – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség.
A téves könyvelést a bank javította, és a gazdasági társaság számláján jóváírta az összeget, ily módon a sértett kára megtérült. A pénzintézet viszont polgári jogi igényként követeli büntetőeljárásban a nőtől, hogy térítse meg a kárukat.
Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a bíróság a vádlottal szemben a büntetés kiszabását hosszabb időre halassza el, azaz bocsássa próbára, a próbára bocsátás idején rendelje el a pártfogó felügyeletét, továbbá kötelezze a bank követelésének a teljesítésére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
