Hírek
2018. Február 16. 07:47, péntek |
Bulvár
Forrás: mti
Daniel Craig árverésre bocsátja Bond-autóját
Jótékonysági árverésen válik meg híres Aston Martin márkájú Bond-autójától a 007-es szerepét már négy filmben alakító Daniel Craig.
A Christie's aukciósház csütörtökön jelentette be, hogy a színész eladja a limitált darabszámban készült Aston Martin-típus kifejezetten számára gyártott példányát.
Az Aston Martin több mint 50 éve jellegzetes kelléke a Bond-filmeknek, először a Goldfinger című 1964-es epizódban ült egy Aston Martin DB5 sportkocsiban Sean Connery. Az autómárka Craig mind a négy Bond-filmjében megjelent.
A színész autója egy 2014-es Vanquish volt, ebből a típusból csak száz készült a márka századik születésnapjára. Craig kocsija persze a 007-es számot kapta. Az éjkék karosszériájú autóhoz a belső berendezés is sötétkék bőrből készült a színész kedvelt színvilágát tükrözve.
Az árverés bevételét a New York-i központú The Opportunity Network jótékonysági szervezet kapja, amely hátrányos helyzetű diákok továbbtanulását támogatja. Craig és felesége, Rachel Weisz is tagjai a szervezet igazgatótanácsának.
Az autó értékét előzetesen 400-600 ezer dollárra (100-150 millió forintra) becsülték. A Christie's február végén kiállítja Los Angeles-i bemutatótermében, majd New Yorkban árverezik el április 20-án.
Craig tavaly bejelentette, hogy még egyszer utoljára eljátssza James Bondot.
Ezek érdekelhetnek még
2024. Május 04. 06:00, szombat | Bulvár
Kövér László az Ománi Szultánság Súra Tanácsának elnökét fogadta
Khálid bin Hilál Al-Máváli sejket, az Ománi Szultánság Súra Tanácsának elnökét fogadta Kövér László, az Országgyűlés elnöke az Országházban - közölte az Országgyűlés Sajtóirodája pénteken az MTI-vel.
2024. Április 30. 13:40, kedd | Bulvár
Több millió forintos arany ékszerekre is lehet licitálni a NAV oldalán
Több millió forintos arany ékszerekre is lehet licitálni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) oldalán.
2024. Április 25. 06:00, csütörtök | Bulvár
Elszabadult katonalovak okoztak sérüléseket és károkat Londonban
Elszabadult katonalovak okoztak személyi sérüléseket és jelentős anyagi károkat szerdán London belvárosában. Három sérült katonát és egy civilt kórházba kellett szállítani.
2024. Április 23. 06:43, kedd | Bulvár
A szicíliai maffiavezér álnéven udvarolt nőknek a közösségi oldalakon
Agglegény orvosként regisztrálta magát, és nőkkel keresett kapcsolatot a legnagyobb közösségi oldalakon Mattia Messina Denaro, a Cosa Nostra szicíliai maffiaszervezet volt vezetője - hozták nyilvánosságra a hatóságok hétfőn.