2024. április 19, péntek - Emma

2017. Április 18. 16:01, kedd | Helyi
Forrás: Ceglédi sport

CEKK vereség Szekszárdon

A női kosárlabda NB I első elődöntő mérkőzését Szekszárdon játszotta a VBW CEKK Cegléd.

Nem sikerült meglepni a házigazdákat, így az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Szekszárd javára. A második összecsapásra 19-én, szerdán 18:00 órakor Cegléden kerül sor.

A Nemzeti Sport tudósítása:

Az alapszakaszgyőztes szekszárdiak nagyon elkapták a ritmust, és a szlovén Maja Erkic vezérletével szó szerint átrobogtak ellenfelükön. A négy percig pont nélkül maradó CEKK helyzete nem lett jobb a második negyedben sem, a 13. percben már hússzal ment a KSC, a közönség tombolt, fantasztikus volt a hangulat a dugig telt szekszárdi sportcsarnokban. Hogy Cziczás László mit mondott a szünetben játékosainak, nem lehet tudni, de egy sokkal harcosabb Cegléd jött ki a pályára, s lassan elkezdett fogyni a szekszárdi előny. A hatalmas küzdelemről mindent elárul, hogy a záró felvonásnak hét játékos is négy személyi hibával vágott neki. Azt, hogy ekkor a 17 éves Gereben Lívia veszi a hátára a szekszárdi csapatot, kevesen gondolták, pedig így történt. Újra az első negyedben látott elsöprő lendülettel játszottak a hazaiak, és Cherise Daniel harmadik triplája a 34. percben érezhetően lezárta a csatát.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VBW CEKK CEGLÉD 82–58
(27–17, 19–12, 12–20, 24–9)

Szekszárd, 1200 néző. V: Kapitány, Farkas G., Tőzsér

SZEKSZÁRD: STUDER Á. 12/3, Theodoreán 3, ERKIC 20/9, Bálint R. 4, LISEC 10. Csere: PIRSIC 12, DANIEL 11/9, Gereben 8, Mansaré 2, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko

CEGLÉD: MEDGYESSY 10, Katona Sz. 6, Skoric 11, NAGY-BUJDOSÓ 17/6, Serbán 2. Csere: Maksimovic 7, Kányási 3, Ruttner Zs. 2, Kobolák, Filipowicz V. Edző: Cziczás László

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 6. p.: 16–11. 9. p.: 26–13. 13. p.: 37–17. 18. p.: 44–25. 22. p.: 50–36. 26. p.: 56–40. 34. p.: 67–50. 39. p.: 76–56

Kipontozódott: Gereben (34. p.), Nagy-Bujdosó (39. p.)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szekszárd javára

MESTERMÉRLEG

👨 Djokics Zseljko: – Gratulálok a csapatomnak, egy nullára vezetünk. Mindegy, hogyan és mennyivel nyertünk, köszönöm a szurkolóinknak, hogy ennyien eljöttek buzdítani bennünket. Remélem, hogy Ceglédre is sokan elkísérik a csapatot. Ha nem a szekszárdiak edzője lennék, akkor azt mondanám, hogy a ceglédiek játsszák a legjobb játékot.

👨 Cziczás László: – A legnagyobb problémánk az volt, hogy végig futnunk kellett az eredmény után. A szekszárdiak stílusa Magyarországon egyedinek számít. Ez nekünk is szokatlan volt, a játékosaim nem tudták felvenni vele a kesztyűt. Vissza akarunk jönni harmadik meccset vívni, ez az előző körben sikerült, remélem, most is összejön.

forrás: cegledisport.hu