2011. Február 21. 18:01, hétfő | Helyi
Forrás: Infó Cegléd

CEGLÉDI JUNIOROK AZ ORSZÁGOS DÖNTŐBEN!!

A DÖNTŐBE JUTOTT CSAPAT

A CEKK juniorjai február 18-19-én, pénteken és szombaton az országos főtábla 3. tornáján vettek részt Kecskeméten. A tét az országos döntőbe való jutás volt.

Ellenfeleink a Bajai NKK/A, a Kecskeméti KC és az NyFSE-NyKS junior csapatok rendszeresen szerepelnek az NB I/B-ben, valamint a tavalyi OJB 4. helyezettje a bajai junior csapat volt. A tornára nemcsak junior korosztályos játékosokkal indultunk, a csapat felét a kadet korosztályból feljátszók alkották.

A torna első mérkőzésén a Bajai NKK hosszabbítás után 1 ponttal 80 : 79 -re győzedelmeskedett a Kecskeméti KC csapata ellen.

A második mérkőzésen CEKK - NyFSE-NyKS párharc volt. A ceglédi lányok lassan lendültek be, de a 2. negyedtől megtalálták a ritmust és esélyt sem adtak a nyíregyházi csapatnak. Magabiztos 18 pontos győzelmet arattak juniorjaink.

CEGLÉDI EKK - NYFSE-NYKS 73 : 55

(17:16, 17:10, 16:12, 23:17)

CEKK: Pap 31, Józan 11/3, Augusztin 9/3, Filipowicz D. 9, Filipowicz V. 7/6, Kiss 6, Bathó, Szabó-Mester, Hörömpő, Zöldi, Magyar.

Edző: Salamon Endre

Segédedző: Simon Zoltán

A torna második napjának első mérkőzésén a Bajai NKK/A nagyon szoros küzdelemben 2 ponttal alulmaradt a nyíregyházi junioroktól.

A nap 2. mérkőzésén Kecskeméti KC - CEKK összecsapás volt.

Mondhatni ugyanaz történt, mint az előző napi mérkőzésünkön. A lányok a 2. negyedben találták meg a megfelelő ritmust és újabb fölényes, 17 pontos győzelmet arattak.

KECSKEMÉTI SI - CEKK 53 : 70

(14:13, 8:22, 17:20, 14:15)

CEKK: Pap 30, Józan 16/3, Filipowicz D. 11/3, Kiss 10/3, Filipowicz V.

3, Bathó, Szabó-Mester, Hörömpő, Augusztin, Zöldi, Magyar.

Ez a győzelem azt jelentette, hogy a ceglédi csapat már a döntőben van.

A nap 3. mérkőzésén nagy csatában a Nyíregyháza diadalmaskodott a Kecskeméti KC csapata felett.

A mi és egyben a torna utolsó mérkőzésén a Bajai NKK/A csapata várt ránk. Ellenfelünknek órási volt a tét: ha vereséget szenvednek tőlünk, akkor nem jutnak a döntőbe. Ennek megfelelően órási akarattal, elszántsággal és küzdelemmel vetették magukat a mérkőzésbe. Nagyon jó védekezést tanúsítottak és dobásaik is rendre betaláltak. A mi csapatunk számára viszont a torna során ezen mérkőzés első negyedében sikerült a legrosszabb dobószázalékot nyújtania. A 2. negyedben is elég gyengére sikerült a betalált kosarak aránya, mely talán magyarázható volt azzal a ténnyel, hogy a lányok tudták, hogy gyakorlatilag már bejutottunk a döntőbe és talán egy kicsit kiengedett a feszültség. Hozzá kell tenni azt is, hogy az 1. félidőben a csapat fiataljai is pályára léptek. A szünetben Salamon Endre egy "fejmosással" felrázta a csapatot és az öltözőből már az igazi ceglédi juniorok jöttek pályára. A második félidőt meg is nyertük, azonban fordítani már nem tudtunk és 6 pontos vereséget szenvedtünk.

CEGLÉDI EKK - BAJAI NKK/A 60 : 66

(12:17, 14:20, 17:18, 17:11)

CEKK: Pap 24, Kiss 12, Józan 9, Filipowicz D. 7/3, Filipowicz V. 6, Augusztin 2, Bathó, Szabó-Mester, Hörömpő, Zöldi, Magyar.

Csoportunkból végülis a CEKK és a Bajai NKK/A csapata jutott a döntőbe.

Gratulálunk csapatunknak és sok sikert kívánunk a döntőben!!!

KENGURU EREDMÉNYEK

2011.02.21. 08:45

Február 6-án két mérkőzést játszott legfiatalabb utánpótlás korosztályunk. Első mérkőzésünkön sajnos ismét fiúk ellen kellett játszanunk. A Bányai Bocsok gyorsaságával és erőszakosságával nem tudtuk felvenni a versenyt.

BÁNYAI BOCSOK - CEKK 40 : 12

(14:2, 8:10, 10:0, 5:0)

CEKK: Németh 3, Ovisek 3, Király 2, Kovács 2, Thom F. 1, Tóth 1, Thom K, Papatepon, Mikulás, Farkas, Nagy.

Edző: Danóczi Linda

Apró lányaink a második mérkőzésen, a Félegyházi Tündérek ellen viszont meg tudták mutatni, hogy hasonló korú lányok között nincs ellenfelük. Fölényes győzelemmel és élvezetes játékkal bizonyították ügyességüket.

CEKK - FÉLEGYHÁZI TÜNDÉREK 39 : 22

(10:2, 14:10, 8:6, 7:4)

CEKK: Mikulás 10, Király 10, Nagy 7, Thom K. 6, Kovács 2, Ovisek 2, Németh 1, Tóth 1, Farkas, Papatepon, Thom F.

Február 13-án újra Katonatelepre utazott a csapat és újra két mérkőzést játszott. Sajnos mindkét mérkőzésen kikaptunk, de csak dicsérni lehet a lányokat, mivel kiadott feladatokat végrehajtották és nagyon jól küzdöttek. Mind a Szolnoki Tiszavirágok ellen, mind a Pitykék elleni mérkőzésen 10 ponton belüli vereséget szenvedtünk, és csak a végjátékban dőlt el a meccs.

SZOLNOKI TISZAVIRÁGOK - CEKK 38 : 33

(6:3, 11:17, 9:7, 12:6)

CEKK: Győr 8, Nagy 5, Király 4, Kovács 3, Kernács 3, Juhász 3, Gaál 3, Horváth 2, Tóth 1, Határ 1.

2024. Április 05. 13:36, péntek | Helyi