Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2011. Április 19. 17:23, kedd | Helyi
Forrás: InfóCegléd

Ceglédi diákok okoztak kínos perceket Stohl Andrásnak

Ceglédi diákok okoztak kínos perceket Stohl Andrásnak

Stohl András egy ceglédi iskolában tartott előadást, ahol alkohol és drogfüggőségéről beszélt.

A műsorvezető arról vallott a fiataloknak, hogyan vált szörnyeteggé az alkohol és a drog hatására. 

A kokain nálam nem okozott függőséget, de tény, hogy időnként szívtam egy-egy csíkot. Az alkohol viszont régóta probléma volt- valotta be Stohl András, aki elmondta, hogy leginkább attól fél, hogy gyermekeit nem tudja majd megóvni ezektől a dolgoktól.  

Nem az a baj, ha a piától a hányásodban fetrengsz , azt lemoshatod. Hanem az, hogy mivé változtat. Kétféle részeg van, amelyik agresszív lesz, és amelyik jópofa bohóc. Az édesapám az előbbi volt, pláne a vége felé, én az utóbbi. Azért nyúltam az alkoholhoz, mert nyomasztó teherré vált mindenhol egyszerre megfelelni. A pia kinyitott egy kaput, amin csak könnyedén be kellett lépni, és azon túl szabad voltam – mesélte nyíltan a színész. 

A tanulók eleinte csendben hallgatták a színész részletes beszámolóját, majd feltehették neki kérdéseiket. 
Az egyik diáklány kérdésére, miszerint milyen büntetést tartani igazságosnak magának, azt felelte, hogy természetesen egy percet sem szeretne családjától távol tölteni, de fél év fegyházat megérdemelne.

A ceglédi előadás csak az első állomása volt Stohl András önként vállalt missziójának. Az első fokon 2 év 4 hónapra hónap börtönbüntetésre ítélt színész-műsorvezető több iskolában is a saját példáján keresztül igyekszik majd lebeszélni a fiatalokat a hozzá hasonló viselkedésmódtól.

Sokan csak taktikai lépésnek tartják a színész nyilvános vezeklését, de azt gondolom, hogy ha csak egy fiatalt is képes lebeszélni az alkoholról és a drogokról, már megérte.

Fotó: Kisfaludi István

Címkék: iskola

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.