Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2016. Július 07. 15:39, csütörtök | Helyi sport

Cegléd meglepte a Vasast

Cegléd meglepte a Vasast

Lejátszotta második edzőmérkőzését a Ceglédi VSE labdarúgó csapata az NB1-ben maradó Vasas ellen.

Ahogy az Újpest ellen is, itt is az volt a cél, hogy az új játékrendszert gyakorolják a játékosok éles körülmények között.

Varga Attila vezetőedző a Horváth Gábor, Albert István, Makrai László, Farkas András, Peres Csaba, Asztalos Dávid, Popovics Bertold, Markó Ádám, Szabó Viktor, Horváth Bence, Babolek Zoltán összeállításban küldte pályára a mieinket.

A mérkőzés egy nagy vendég helyzettel kezdődött, majd percekre rá jött Babolek válasza, egy bal oldali elfutás után rúgta meg a hosszú felső felé a labdát, de az nem sokkal elkerülte a kaput. A 22 percben Makrai László ívelte gyönyörűen előre a labdát Horváth Bence irányába, aki lefutotta védőjét, majd a kapus mellett is elvitte a labdát, így az üres kapuba guríthatott. A játékrész további részében kiegyenlített párharc folyt a pályán, néhány helyzettel egyik, illetve másik kapunál is.

A mérkőzést pár perc szünet után szinte azonnal folytatták a második félidővel, amit jó iramban kezdett meg a Cegléd. A második játékrész derekán, egy jó elfutás után Peres Csaba emelte át a kifutó Vasas kapust, majd percekkel később egy nagy helyzet után a kipattanó labdát zúdította a kapuba Markó Ádám.
A 3:0 után kissé idegesebben játszó piros-kékek több lehetőséget is kialakítottak, Horváth Gábornak 3-4 óriási bravúrt kellett bemutatnia. A mérkőzés végéhez közeledve a játékvezető büntetőt ítélt a Vasasnak, amit gólra is váltottak, így 3:1 lett a végeredmény.

Csereként beálltak: Kozák Kálmán, Farkas Viktor, Csordás Szabolcs, Albert Ádám, Valkovszki Péter, Kovács Botond, Jakab Richárd, Simon Gergő, Szkunc Vjacseszláv

Varga Attila vezetőedző értékelése a mérkőzés után:

Ha őszinte akarok lenni, akkor nagyon megijedtem, nem abban a periódusában vagyunk a felkészülésnek, hogy ilyen állapotban legyenek a játékosok. A viccet félretéve egy nagyon jó mérkőzést játszottunk, ahol nagyon szép gólokat rúgtunk és több dolog is nagyon örömteli a számomra a mai mérkőzés után. Az egyik, hogy nagyon szép támadásokat építettünk fel és ezeket be is tudtuk fejezni góllal vagy helyzettel. A másik, hogy a mérkőzés elejét kivéve a labdabirtoklásunk is egy ilyen szintű csapat ellen nagyon magas színvonalú volt. A harmadik pedig, hogy olyan sajátnevelésű játékosok mutatkoztak be a felnőtt csapatban, akik nagyon vártak már erre a lehetőségre. Nagyon reméljük, hogy majd sokra viszik pályafutásuk során.

Egy 11-esből kapott góllal úgy gondolom, hogy elégedettek lehetünk, a védekezésünk nagyon masszív volt. Az új játékrendszerhez minden játékos nagyon hamar alkalmazkodott, amit maximálisan értékelek is. A középpályás játékunk az első félidőben ugyanúgy, mint az egész csapat dadogósan kezdett, de aztán összekaptuk magunkat. A támadóink pedig nagyon elemükben voltak ma, szép gólokat rúgtak. Vannak fáradtabb játékosok, akik ha felfrissülnek, ugyanolyan erősségei lesznek a csapatnak, de úgy gondolom, hogy véglegesnek tekinthetjük a keretet. Most pedig dolgozunk tovább annak érdekében, hogy még ennél is jobb teljesítménnyel rukkoljunk elő az idénykezdetre.

Kőházi Ádám

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:32, szerda | Életmód

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos csütörtöktől keddig

Harmadfokú hőségriasztást rendelt el csütörtökön 0 órától kedd 24 óráig az ország területére az országos tisztifőorvos a HungaroMet Nonprofit Zrt. legfrissebb előrejelzése alapján.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Kék hírek

Szőlő utcai ügy - Központi Nyomozó Főügyészség: zajlik a nyomozás, egyelőre nincs további tájékoztatás

A Szőlő utca ügyben zajlik a nyomozás, de a hatóságok nem közölnek részleteket - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.