2024. április 19, péntek - Emma

2012. Március 05. 15:54, hétfő | Helyi sport

Békésen is kiütéses győzelem

Ismét hengerelt a Ceglédi KKSE, ezúttal Békésen, ahol – a rangadón – szoros első félidő után 12 gólos, vagyis kiütéses győzelmet aratott.

Folytatódott tehát a pazar sorozat, a veretlenség és a bajnoki tabellán az előző fordulóban elért hét pontos vezetés megőrzése.

Békés – Ceglédi KKSE 24-36 (14-18)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Varga 8, Dengi 1, Molnár 1, Hódi 1, Benke 2, Bányai 1, Gyuris 5, Benedek 1, Lepsényi 3, Pocsai 8, Bíró 5, Tóth N.

A találkozóról Kökény István edző a következőket mondta:

Az első percekben a hazaiak játszottak eredményesebben. Vezettek is néhány góllal, majd a kapuban Lengyelt Erdélyi váltotta fel. A csere meghozta a kívánt fordulatot, „friss” kapusunk védéseivel lendületbe kerültünk a mezőnyben is, előbb sikerült ledolgozni a többgólos hátrányt, ami az első játékrész végére négygólos előnyre változott. Az első félidő különösen feszült hangulatú volt, igazából egészen addig, amíg a győzelemre nagyon vágyó Békés esélyt érzett a két bajnoki pont megszerzésére. Rengeteg volt a kiállítás, nálunk Benke és Dengi is kipontozódott, míg a másik oldalon három kétperces kiállítása miatt korai búcsúra kényszerült az egyik hazai játékos is. Erdélyi egyébként végig remekül védett, nagy része volt a sikerben, de maximális dicséretet érdemelnek a többiek is, akik a lehetőséget kihasználva a találkozó utolsó negyedében egymás után vezették a látványos támadásokat és dobták a szebbnél-szebb gólokat. Összességében szoros első félidő után „sima” győzelmet arattunk.”

A forduló további eredményei:

Gyöngyös II. – Nyíregyháza 30-27, Dabas –Törökszentmiklós 24-23, Csömör – Hajdúböszörmény 28-27, Eger – Balassagyarmat 32-31, Mizse – Balmazújváros 29-28, Hajdúnánás – Ózd 23-23

6. Balmazújváros 17 9 1 7 489-440 19

Az ifjúságiak találkozóján – melyen Vígh 10 gólt dobott – biztosan nyert a végig vezető hazai csapat.
Békés – Ceglédi KKSE 36-26 (18-11)

A ceglédiek legközelebb a 16 ponttal a bajnokságban 7. helyen álló Gyöngyös II. csapatát fogadják. A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik a városi sportcsarnokban.