2015. Február 17. 10:08, kedd | Helyi sport
Forrás: Ceglédisport

Az utolsó negyedben vitték el a meccset

A lányok majdnem a végsőkig kitartottak

A női kosárlabda NB I/A 16. fordulójának vasárnapi játéknapján a Ceglédi EKK a PEAC Pécs csapatát fogadta a Gál József Sportcsarnokban. A hazaiaknál Gorjanácz Ágnes kézsérülés miatt nem lépett pályára, de a Cegléd így sem adta könnyen a bőrét.

Három negyedig öt-hat gólnál nem engedték messzebb a Pécset, sőt a 28. percben még 43-45-öt mutatott az eredményjelző. Egyenlíteni már nem sikerült a hazaiaknak, mert a hátralévő játékidőben feléjük kerekedtek a vendégek, akik az egész mérkőzés alatt pontosabban értékesítették a lehetőségeiket. A Cegléd tizenkét három pontos kísérletből csak egyszer talált be, míg a Pécs tizenegyből hetet bedobott.

CEGLÉDI EKK – PEAC PÉCS 53 – 75 (12 – 19, 19 – 17, 12 – 18, 10 – 21)
Cegléd, 200 néző, vezette: Gorka Sz, Pozsonyi L., Sallai F.

CEGLÉD: Hadzovic 8, Szabó D. 9/3, Bozóki, SERBÁN 9, SKORIC 19 Csere: RUTTNER ZS. 4, Lengyel 2, Kobolák, Filipowicz D. 2, Szepsi, Edző: Cziczás László
PÉCS: HURST 18/6, Jovanovic N. 11/6, Raksányi 6/3, KAPOSI 8, Williams 7/3, Csere: JOVANOVIC T. 11, Kis V. 4, Orozovic 2, Szűcs R. 3/3, Pap R. 2, Raus 3/3, Edző: Djokic Zseljko
Az eredmény alakulása: 5. perc: 10-12, 9. perc: 12 – 17, 12. perc: 16 – 19, 19. perc: 31 – 32, 23. perc: 35 – 38, 27. perc: 41-45, 34. perc: 45 – 64, 37. perc: 47 – 71

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László:- Három negyedet hősiesen végig küzdöttünk. Gratulálok a csapatnak! Készülünk az MTK ellen.

Zseljko Djokics:- A negyedik negyedben már jól játszottunk. Akkor is nyerni kell, ha rossz formában vagyunk. Jó meccset játszottunk, köszönjük a szurkolóknak, hogy elkísértek minket Ceglédre!