Városlista
2026. május 4, hétfő - Mónika

Hírek

2022. Május 03. 13:01, kedd | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az átlaghoz képest 2 fokkal hűvösebb volt április

Az átlaghoz képest 2 fokkal hűvösebb volt április

Az átlaghoz képest 2 fokkal hűvösebb volt az idei április - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn a Facebook-oldalán.

Mint írták: a múlt évi, kifejezetten hűvös április után az idei sem hozott sokkal melegebb időt. Az előzetes adatok alapján 2022 áprilisának középhőmérséklete országosan csak 9,4 Celsius-fok volt, s ez 2 fokkal elmaradt az 1991-2020-as átlagtól.

Ezzel pedig két egymást követő április is 10 fok alatti átlaggal zárt, amihez hasonló legutóbb 40 éve, 1981-82-ben fordult elő.

Kitértek arra is, hogy a többször visszatérő reggeli fagyok mellett a hónap elején síkvidéken is többfelé havazott. A szokásosnál kissé csapadékosabb volt az április - közölték.

A jelenlegi előrejelzés szerint május első hetében, bár többször várhatók záporok, zivatarok, komoly lehűlésre nem kell készülni. Helyenként 25 foknál is melegebb lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 04. 14:00, hétfő | Életmód

Magyar Mérnöki Kamara: fordulópont előtt áll az elektromos autózás Magyarországon

Fordulópont előtt áll az elektromos autózás Magyarországon - közölte a Magyar Mérnöki Kamara az MTI-vel az elektromobilitásról készített tanulmánya alapján.

2026. Május 04. 13:00, hétfő | Életmód

Hétfőn kezdődik a Magyar Tudományos Akadémia 200. közgyűlése

Ünnepi üléssel veszi kezdetét hétfőn a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 200. közgyűlése, amelyen sor kerül az intézmény új vezetőinek megválasztására és Krasznahorkai László Nobel-díjas író köszöntésére is.

2026. Május 03. 15:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: áprilisban a megszokott mennyiségnek csak az egytizede esett

Áprilisban átlagosan 40 milliméter eső esik Magyarországon, de idén mindössze 4 milliméter esett országos átlagban, vagyis az ilyenkor megszokott mennyiség egytizede - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.

2026. Május 02. 14:00, szombat | Életmód

Csapadékos májust remélnek a gabonatermesztők

Nem kedvez az időjárás a szántóföldi növényeknek, de a következő hetekben egy nagyobb csapadék még sokat segítene - mondta az MTI-nek a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke.