2024. április 28, vasárnap - Valéria

2012. Április 10. 10:22, kedd | Helyi sport

Asztalitenisz eredmények

Kecskeméten rendezték a 2012-es utánpótlás OB-t, amelyen az ország legjobb utánpótláskorú asztaliteniszezői vettek részt.A Restart-Szuperinfó CVSE 9 játékosa 17 versenyszámban képviselte a ceglédi színeket.

Sajnos az újonc közepes korcsoport nem az elvártak szerint alakult hiszen a toronymagas esélyes Velkey József az elődöntőben kikapott jól játszó BVSC-es ellenfelétől, aki végül meg is nyerte a korcsoportját és "csak" 3.lett.Az összevont korcsoportban már sokkal jobb teljesítményt nyújtott, és a későbbi győztestől játsszmát is elvett.

Nagyon jó esély volt az éremszerzésre serdülő korosztályban hiszen Czvalinga Dóra egy újonc korú játékossal került szembe-aki az újonc összevont korcsoportot megnyerte- de hadilábon állt a szerencsével,rengeteg "netces" (azaz háló majd asztalt érintő) labdát ütött ellenfele, és így 4:2-re kikapott.

Dórinak ifiben kiválló játékkal 3:1-es szettállásra és 7:2 -re is vezetett Orosházi ellenfelével szemben de gyorsan szerette volna befejezni a mérkőzést és így végül 4:3-ra kikapott.

Molnár Gergely az ifjúsági magyar ranglistavezető Lakatos Tamással az oldalán simán jutottak a döntőben ahol nagyon szoros mérkőzésen minimális különbséggel 3:2re , döntő játszma 11:9-re vesztettek az első kiemelt Szita-Ecseki duótól.

Egyéniben Gergő a párostársával játszott 4-közé jutásért,de mivel a főtábla első körében "megszenvedett" egy fiatal védő játékossal szemben (1:3-ról fordított) nem maradt erő a későbbi győztessel szemben.Eredményességben így is a Restart-Szuperinfó CVSE legjobbja volt.

2012. évi leány és fiú Újonc,Serdülő és Ifjúsági Magyar Bajnokság, Kecskemét 04.05-07.