Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2012. Május 08. 14:07, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Amerika tovább hízik

Amerika tovább hízik

Nem csökken az amerikaiak derékbősége az elkövetkező húsz évben, az elhízásjárvány feltartóztathatatlannak tűnik szakértők szerint.

Az Egyesült Államok lakosainak egyharmada már elhízottnak számít, 2030-ra ez az arány 42 százalékra emelkedik – vetítették előre kutatók.

A kormányzat rendelkezésére álló adatok szerint az elhízás kiegyenlítődik a korábbi évtizedek jelentős emelkedései után, de egy új tanulmány arra világított rá, hogy az elhízás kisebb léptékű emelkedésére így is számítani kell. A Duke Egyetem kutatóinak jóslata szerint 2030-ra az amerikaiak 11 százaléka – a mostani kétszerese – súlyosan elhízott lesz mintegy 45 kilogrammos vagy annál is nagyobb túlsúlyt cipelve magán.

Az elhízásjárvány növeli a cukorbajos, a szív- és érrendszeri megbetegedések és más egészségügyi problémák számát, ezzel együtt pedig az egészségügyi ellátás „számláját”.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.

2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.