Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2017. Október 13. 17:09, péntek | Belföld
Forrás: mti

Aknavető gránátot találtak egy miskolci lakásban

Aknavető gránátot találtak egy miskolci lakásban

Előzetes letartóztatásba helyeztek egy miskolci férfit, akinek a lakásában a rendőrök működőképes aknavető gránátot és lőfegyvert találtak - közölte a Miskolci Törvényszék pénteken az MTI-vel.

Az eljárás adatai szerint a férfi csütörtökre virradó éjjel többször azzal fenyegette meg a lakásukban az élettársát és annak fiát, hogy megöli őket, majd másnap a sógornőjét szóváltás után ököllel arcon ütötte.

A sértettek feljelentést tettek, a rendőri intézkedés során a férfi lakásában egy engedély nélkül tartott éles lőfegyvert és egy szovjet gyártmányú működőképes aknavető gránátot találtak.

A Miskolci Járásbíróság elrendelte a gyanúsított előzetes letartóztatását, miután a cselekmény akár 12 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető és ezért fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, továbbá a bizonyítás veszélyeztetése, és attól is tartani kell, hogy a büntetett előéletű terhelt újabb bűncselekményt követ el.

A gyanúsított fellebbezett a járásbíróság végzése ellen, így az nem jogerős - tudatta a törvényszék.

Címkék: aknavető, gránát, miskolc

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk