Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2023. Január 02. 07:59, hétfő | Életmód
Forrás: Bechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont

Afrikában fotóztak le egy vasi gólyát, több mint 9000 kilométert repült!

Afrikában fotóztak le egy vasi gólyát, több mint 9000 kilométert repült!

A közzétett képen látható fehér gólyákat két napja fényképezték le a Dél-afrikai Köztársaság egyik nemzeti parkjában, egy elefántok által használt ivóhely közelében.

A jobb oldali madárról kiderült – a fióka korában a lábára helyezett jelölőgyűrűnek köszönhetően -, hogy egy nemescsói fészekben látta meg a napvilágot idén nyáron.

A fiatal gólya légvonalban 9037 km-t tett meg a vasi falutól Afrika déli csücskéig, ezzel új rekordot állított fel: a Magyarországon 1908 óta megjelölt több mint 6,6 millió madár közül a legtávolabb került meg - írja facebook oldalán aBechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont.

Címkék: Dél-Afrika, gólya

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód

A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben

A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese

2025. December 02. 07:13, kedd | Életmód

Emlékérmét bocsátott ki a 2025-ös magyar űrrepülés tiszteletére az MNB

Emlékérmét bocsátott ki a 2025-ös magyar űrrepülés tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn, Budapesten.

2025. December 02. 07:04, kedd | Életmód

A Székely Hadosztályra emlékeztek Budapesten

A Székely Hadosztály a bátorság, a helytállás, az összefogás jelképe - hangsúlyozta a Magyarságkutató Intézet főigazgatója azon hétfői pódiumbeszélgetésen, amely a székely katonák 1918-1919-es szerepvállalásáról szólt.

2025. December 01. 07:25, hétfő | Életmód

Kárpátalján járt a Jónak lenni jó! csapata

Kárpátalján járt a Jónak lenni jó! csapata, ahol nagy szeretetet és összefogást tapasztaltak