Hírek
2014. Augusztus 27. 14:27, szerda | Helyi
A WC-lánc kígyó magyarázata
Ismét Tudományok Éjszakája Cegléden.
Az országos programsorozat keretein belül idén is bepillanthatunk a tudomány "kulisszái" mögé. A már megszokott interaktív, látványos, néhol játékos formában bemutatott tudományos kísérleteket a laikusok számára is érthető és élvezhető formában mutatják be az érdeklődő közönségnek.
Az előadásra 2014. szeptember 13-án (szombaton) 20.00 órától kerül sor a Kossuth Művelődési Központ és Könyvtár színháztermében. Az előadók Tűri László és Kozma Sándor fizikatanárok lesznek.
Ízelítő a programból:
• A „WC-lánc kígyó magyarázata
• A kohéziós erő
• Ütközési kísérletek
• Tükrök képalkotása
• „Hg-szív” kísérlet
• Autós-fizika
• A foton energiája
• Vákumpuska
• Prolongálva: megszólal a teafőző!
A program kísérőrendezvényeként egy Játékos Tudomány interaktív játszóház várja majd a látogatókat 14.00 órától a Művelődési Központ színháztermének előcsarnokában és folyosóin, ahol fizikai kísérleteket bemutató eszközök, otthon elkészíthető kísérletek bemutatója, logikai fejtörők, ördöglakatok stb tesztelik majd a vendégeket.
fotó: Kisfaludi István (infoCegléd fotóarchívum)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
