Hírek
2016. December 19. 07:50, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
A téli levertség nem feltétlenül depresszió
A téli levertség nem feltétlenül számít depressziónak - közölte Makai Gábor klinikai szakpszichológus az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.
A szakértő azt mondta, a hideg és a sötétség negatívan befolyásolja a hangulatot, különösen karácsonykor, ez azonban klinikai értelemben nem depresszió. Az egyszerű motivációhiány idővel elillan, a depressziót azonban kezelni kell - hangsúlyozta.
Makai Gábor arról is beszélt, hogy akinek gyenge az önbizalma, hajlamos azt hinni karácsonykor, hogy ha több és drágább ajándékot, nagyobb fenyőfát vásárol, értékesebbé válik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 16:00, szombat | Életmód
Ismét országjáró turnéra indul a Csukás Meserádió és az M2 Mesetévé
A tavalyi nagy sikerű országjárás után a közmédia gyerekeknek szóló és a nap 24 órájában elérhető csatornái, az M2 Mesetévé és a Csukás Meserádió ismét országjáró turnéra indulnak.
2026. Március 14. 14:00, szombat | Életmód
Március 15. - Gulyás Gergely: 1848 hősei a magyar szabadság és függetlenség szimbólumaivá váltak
2026. Március 13. 12:00, péntek | Életmód
Magyar város, ahol 100 százalékban elektromos járművekkel biztosítják a tömegközlekedést, és önvezető autóbusz jár
2026. Március 13. 10:00, péntek | Életmód
Napos, tavaszias idő várható az ünnepi hétvégén
Jellemzően napos idő várható a hétvégén, a hőmérséklet csúcsértéke megközelíti a 20 Celsius-fokot.
