2024. április 19, péntek - Emma

2016. December 03. 07:00, szombat | Helyi
Forrás: Ceglédisport

A harmadikat is bezsákolták a lányok

A női kosárlabda Európa-kupa negyedik fordulójában csütörtök este a CEKK hazai pályán fogadta a litván Hoptrans-Sirenos csapatát.

Cziczás mester azt nyilatkozta a találkozó előtt, hogy ez a mérkőzés kötelező győzelem a Ceglédnek. Ehhez képest a CEKK visszafogottan játszott, de így is tíz ponttal vezettek a nagyszünetben a gyengécskén és agresszívan kosarazó litván vendégek ellen. A meccs mindegyik negyede ugyanolyan forgatókönyv szerint zajlott. Az első perceket a Sirenos hozta néhány ponttal, majd ceglédi időkérés után újra nőtt a különbség. Az 52 faulttal tarkított mérkőzésen a hazaiak 87, míg a vendégek 37 százalékkal értékesítették a büntetőket. A Cegléd négy Európa-kupa mérkőzéséből hármat megnyert, így nagy lépést tett a továbbjutás felé.

VBW CEKK CEGLÉD – Hoptrans-Sirenos (litván) 68 – 60
(20-14, 16-12, 22-19, 10-15)

CEGLÉD: Medgyessy 5/3, KATONA 8, NAGY-BUJDOSÓ 15/3, Skoric 10, MAKSZIMOVIC 14, Csere: Kányási 4, SCHLEMER 10, Kobolák 2, Serbán, Ruttner Zs., Filipowicz V. , Edző: Cziczás László

Sirenos: Zemantauskaite 6/3, ZIUZKOVA 18/15, Jarosz 11, Baronenaite, Taraseviciute, Csere: KNYZAITE 12, Sakeviciute 5, Gutkauskaite 6, Jasiunskaite 2, Vezetőedző: Linas Salkus

Cegléd, 650 néző. V: Kucerova (cseh), Stoyanova (bulgár), Tomasovics (szlovák)

Az eredmény alakulása. 3.p.: 4-8, 5.p.: 11-8, 9.p.: 20-12, 13.p.: 22-19, 18.p.: 32-24, 25.p.: 40-38, 28.p.: 46-45, 33.p.: 60-49, 35.p.: 62-56

Kipontozódott: Skorics (33.perc), Kányási (38.perc)

👨 MESTERMÉRLEG

Cziczás László: – Mindig a kötelező győzelmek a legnehezebbek. Csak egyszer, kétszer értük el azt az üzemi hőfokot, amiben a csapatunk tud kosárlabdázni. Sajnos ez egy ilyen mérkőzés volt. A két, három megindulásunk elég volt ahhoz, hogy ma nyerjünk ,de a későbbiekben ez a teljesítmény kevés lesz, így azon fogunk dolgozni ,hogy ne legyenek ekkora hullámok a játékunkban. A héten elég sok problémával küzdöttünk, de nagyon örülök a győzelemnek.

Linas Salkus: – Mit mondhatnék? Kikaptunk nyolc ponttal, miközben kihagytunk tizenhét büntetőt…

Nagy-Bujdosó Nóra : Rosszul kezdtünk, a védekezésünk katasztrófa volt és rengeteg labdát adtunk el. A két hét szünet alatt a válogatottak elfoglaltsága miatt keveset volt együtt a csapat. Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz. Remélem vasárnapra a fontos győri meccsre kijavítjuk a hibáinkat.

forrás: cegledisport.hu
-fotó: Kisfaludi István-