2024. április 19, péntek - Emma

2014. Május 15. 15:16, csütörtök | Helyi sport
Forrás: Ceglédhandball

A hajrá döntött

A Ceglédi KKSE a hétközi, a rájátszás 18. fordulójában idegenben lépett pályára és hatalmas küzdelemben remek győzelmet aratott.

VÁCI KSE – CEGLÉDI KKSE 25–26 (11–12)
Vác 150 néző Vezette: Andorka, Hucker

CEGLÉD: Bősz , Lakos (kapusok) Endrédi 1, Perisics 5, Tóth N., Bíró 7, Takács, Varga P., Antal 3, Lepsényi 3, Lászlai 3, Hódi 3, Vujovics, Dengi, Benke 1, Csőke.

Az első félidő 15 percében Bíró góljával vezetett először két góllal az ebben a játékrészben végig előnyben lévő Cegléd, ami a fenti kivételtől eltekintve mindig csak 1-1-gól volt. Az első 30 perc végén akár döntetlen is lehetett volna az állás, de közvetlenül fordulás előtt a Vác büntetőt hibázott.

A hazaiak a 35 percben vezettek először egy, majd a 42. percben két góllal, de érkeztek a vendégcsapat válaszai, így Perisics találata után 20–20 -at jelzett az eredményjelző. A végig kiegyenlített hallatlanul izgalmas találkozó sorsa a hajrában dőlt el, melyben a ceglédiek először 20-24-re elhúztak, az utolsó két percben a Vác már csak kozmetikázni tudott az eredményen.

„Sorsdöntő volt, hogy 20-18 váci vezetés után egymás után hat gólt dobtunk. A jó védekezésnek köszönhetően amellett, hogy ebben az időszakban nem kaptunk gólt, több könnyű gólt szereztünk. Összességében: a végén koncentráltabbak voltunk és a hajrát erővel is jobban bírtuk vendéglátóinknál” ,- értékelte a történteket az edző Kökény István.

fotó: Kisfaludi István (fotóarchívum)

2024. Április 16. 12:02, kedd | Helyi sport