2016. Január 11. 19:33, hétfő | Helyi sport

Cegléd fiatal, tehetséges atlétái

CVSE atlétikai díjkiosztó ünnepség

Január 8-án Pénteken tartotta immár 2. évzáró ünnepségét a CVSE atlétikai szakosztálya. Az atlétikai évzárót megtisztelte jelenlétével Sátor László a Budapesti Atlétikai Szövetség Főtitkára és Jezerniczky Attila városi sportkoordinátor is, akik köszöntötték a sportolókat.

Ceglédi atlétáink nagyon szép országos eredményeket értek el a tavalyi évben, annak ellenére hogy még csak két éve alakult meg a szakosztály. A különböző remek eredményeket elért sportolókat érmekkel és serlegekkel díjazták a szakosztály vezetői egy szép ünnepség keretében. Az idén is megválasztották a szakosztály legjobb lány és fiú sportolóját. A lányoknál Keszthelyi Luca , a fiúknál pedig Révész Levente vehette át az év atlétájának járó serleget és vele együtt a szakosztály vándorserlegét is, amelyet minden évben más sportoló nyerhet el.

🏆 Kiváló Atléta érem elismerésben részesültek:

1.BALLA KRISZTINA /2006/
Turbojav gerelyhajításban országos bajnokságot nyert.

2.BATU SZABINA /2006/
Turbojav gerelyhajításban az országos bajnokságon III. helyezést ért el.

3.VÉG LUCA /2006/
Minden lehetséges futószámban, 60 – 300 – 600 és 1000 m -en is az ország legjobbjai közé tartozik, de távolugrásban is országos ranglista III. 1000 m-en korosztályában elsőként futott 4 percen belül, és ezzel új országos csúcsot ért el.

4.SZALISZNYÓ ZSÓFI /2005/
A dobószámokban, turbojav gerelyhajításban és kislabdában a különböző versenyeken számtalan érmet nyert. Turbojav gerelyhajításban országos bajnok és országos csúcstartó, országos ranglista első helyezett.

5.TÓTH GERGŐ /2005/
Legjobb eredményeit magasugrásban érte el. Országos versenyeken kétszer is aranyérmet nyert, csak néhány centiméterrel maradt el az országos csúcstól.

6.TAKÁCS PÉTER /2005/
Korosztályában az ország legjobb gyors futói közé tartozik. 60 m síkfutásban többször is nyert aranyérmet, de távolugrásban is eredményesen szerepelt.

7.VARGA VIRÁG /2003/
Távolugrásban minden nagy versenyen döntőbe került. Legjobb eredményével a Budapest bajnokságon aranyérmes lett.

8.TÓTH NIKOLETT /2003/
Az országos versenyeken minden alkalommal jó teljesítményt nyújtott. A 300 m-es síkfutásban elért eredményével Budapest bajnoki ezüstérmes lett, és felkerült a legjobbak korosztályos ranglistájára.

9.KIRSCH KINCSŐ /2003/
Sokoldalú atléta, legeredményesebben távolugrásban, magasugrásban és a futásokban szerepelt. Korosztályában Cegléd város legjobb középtávfutója.

🏆 Kiváló Atléta serleg elismerésben részesültek:

1.SZABÓ-MESTER ISTVÁN /2003/
Távolugrásban és 60 m síkfutásban az országos versenyeken minden alkalommal dobogós helyezést ért el. Kétszer nyert aranyérmet. Az atlétikai szövetség 60 m-en 2015 -ben az ország top 10 legjobb futója közé sorolta.

2.GÓR VIVIEN /2002/
A turbojav gerelyhajító országos bajnokságon II. helyezett volt. Sokoldalú atléta, legkiemelkedőbb eredményeit a futásokban érte el. Cegléd város legjobb középtáv futója korosztályában.

3.BELME NELLI /2002/
A turbojav gerelyhajító országos bajnokságon III. helyezést szerzett. Egyre jobban szerepel a futószámokban is, a városi bajnokságon ezüstérmes lett.

4.LABORC ÁDÁM /1999/
Legeredményesebb ifjúsági versenyzőnk. Több versenyszámban is képes a jó eredmények elérésére, különösen gerelyhajításban és gátfutásban kiváló.

🏆 Országos csúcstartók, serleg elismerésben részesültek:

1.VÉG LUCA /2006/
Az 1000 m-es síkfutásban 3:46,4 perccel állított fel új országos csúcsot. Korosztályában ő az első, aki 4 percen belül tudta lefutni az 1 km -t. Országos ranglista vezető. Edzője : Némedi Zoltán

2.SZALISZNYÓ ZSÓFI /2005/
A turbojav gerelyhajításban elért 15.00 m-es eredménye országos csúcs, melyet a Budapest bajnokságon dobott, és ezzel Budapest bajnoki címet is szerzett. Országos ranglista vezető. Edzője : Monori Anita

3.KESZTHELYI LUCA /2004/
Magasugrásban 149 cm -el tartja az országos rekordot. A korábbi csúcs 140 cm volt, ezt javította meg először 143 – 145 – 148 majd 149 centiméterre. Országos ranglista vezető. Az európai ranglistán második. Edzői : Turjányi Tamás, Nagy Lászlóné, Ecseki Tibor és Keszthelyi Ferenc

🏆 Év Atlétája serleg elismerésben részesültek:

RÉVÉSZ LEVENTE /2006/
Az országos versenyeken több versenyszámban is kimagasló eredményt ért el. A legtöbb aranyérmet távolugrásban, 600 m -en és 1000 m -en nyerte. Távolugrásban 2015-ben a legjobb eredményt elérve országos ranglista vezető lett, 1000 m-en pedig az országos csúcstól alig elmaradva a hazai ranglista második helyén végzett. Miskolcon a tavaszi és őszi versenysorozat eredményei alapján elnyerte a korosztálya legjobb atlétájának járó díjat.

KESZTHELYI LUCA /2004/
Magyar válogatott, országos bajnok és országos csúcstartó atléta. A nemzetközi és hazai versenyeken számtalan aranyérmet nyert. Legfőbb száma a magasugrás, amelyben országos korosztályos csúcstartó, de gátfutásban, távolugrásban és 1000 m-en is többszörös győztes. Turbojav gerelyhajításban is országos bajnok és ranglista vezető. Budapest válogatottként Dortmundban, hazai versenyeken pedig Debrecenben és Miskolcon is elnyerte a korosztálya legjobb atlétájának járó különdíjat. Magasugrásban a korosztályos európai ranglista 2. helyezettje.