2024. április 27, szombat - Zita

2011. Május 31. 08:41, kedd | Helyi sport
Forrás: InfoCegléd

2010/2011 HEPP KUPA győztes a Ceglédi EKK csapata!

2011. május 29-én a Ceglédi EKK csapata 79-71 (18-18, 20-17, 18-16, 23-20) arányban legyőzte a BEAC-Újbuda csapatát a 2010/2011-es HEPP KUPA bajnokság döntő mérkőzésén.

A 2011. május 28-ai SMAFC-NyME elleni győzelem után a Ceglédi EKK ellenfele a döntő mérkőzésen a szombaton meglepetést okozó BEAC-Újbuda csapata volt. Ellenfelünk a négyes döntő csoportmérkőzésén rendkívül jó dobóteljesítményével, meglepetésre legyőzte a felnőtt válogatott játékosokkal felerősített MediTeam Szeged együttesét.

Az első helyért zajló mérkőzés szorosan kezdődött, látszott, hogy ellenfelünk nem véletlenül nyert a torna első napján. Az első negyedben végig a BEAC diktálta a tempót, de lányaink tartották azt, így a negyed végére egál volt az eredmény.
A második negyedben szintén fej-fej mellett haladtunk, és félidőre 3 pont előnyt tudtunk szerezni (38-35).
A harmadik negyedben kemény küzdelemben további 2 ponttal növeltük a különbséget.
A negyedik negyedben 12 pontos előnyre tettünk szert (35. perc 65-53). Látszólag megvolt a győzelmünk, azonban a BEAC újból feltámadt és 4 pontnyira csökkentette a különbséget. Az utolsó másfél percben szép támadásainkkal végül sikerült 8 ponttal megnyerni a mérkőzést.
Ez a kupagyőzelem a ceglédi klub számára történelmi siker, mely igazolja, hogy Cegléden jó munka folyik a fiatal kosárlabdázó lányoknál, hiszen tavaly junior korosztályban ezüstérmet szereztek, az idei szezonban pedig az U23 kategóriában (HEPP KUPA) bajnokságot nyertek.

A boldog, győztes csapat tagjai:
Orbán Katinka, Pap Regina, Ruttner Réka, Baksa Bettina, Ruttner Zsóka, cserék: Józan Ágota, Nagy Nóra Bíborka, Szabó Bettina, Filipowicz Dóra, Szabó Dóra, Kobolák Cintia Zsófia, Filipowicz Vanda

A torna MVP játékosa: Orbán Katinka Ceglédi EKK

Játékvezetők: Németh Csaba, dr. Magyari Tibor, Horváth Alajos Helyszín: Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok