Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2012. Február 17. 07:33, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

15 perces újszülött kapott pacemakert

15 perces újszülött kapott pacemakert

Egy 15 perce világra jött újszülött a valaha legkisebb páciens, akinek szívritmus-szabályozó pacemakert ültettek mellkasába.

Jelentették be az amerikai Stanford Egyetem illetékesei, amelyről a Time Healthland online kiadása számolt be.

Jaya Maharaj kilenc héttel korábban született a kelleténél, s az intézmény Lucile Packard Gyerekkórházának orvosai szerint a műtét nélkül csupán néhány órát maradt volna életben.

A kisbaba szívét érintő diagnózist még az anyaméhben való tartózkodása alatt megállapították, ugyanis pulzusa a normális 120-150-es helyett mindössze 45 volt.

'A baba megmentésének egyetlen útja az volt, ha azonnal pacemakert kap' - mondta Katsuhida Maeda sebész. Jaya egyébként komplikációk nélkül jött világra, 1580 grammal, a terhesség 31. hetében. Erre az időpontra egy 20 fős műtéti team is felkészült, hogy azonnal elvégezhessék az életmentő operációt.

A műtét körülbelül egy órán át tartott, a szakértők szerint a beépített pacemaker Jaya 10 éves koráig kitart. A kislány ma már csaknem három hónapos, súlya 3600 gramm és megfelelő ütemben fejlődik.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.