2012. Szeptember 26. 18:01, szerda | Helyi

Ungvári Miklós lett július sportolója!

Ungvári Miklós Szilágyi Áront és Gyurta Dánielt is maga mögé utasította.

Egy sporttal kapcsolatos weboldal olvasói a hónap sportolójává választották a ceglédi olimpikont.

A SamsungSport.hu tavaly hagyományteremtő jelleggel megrendezte az „Év legjobb sportolója” választást, amelynek folytatásaként az idén minden hónapban arra buzdítják olvasóikat, hogy szavazzák meg az elmúlt hónap legjobban teljesítő magyar sportolóját. A júliusi szavazást Ungvári Miklós nyerte!

2012 júliusában természetesen az olimpia volt az első számú sportesemény, és már a játékok első napjain is remekeltek a magyar sportolók. Szilágyi Áron szállította az első magyar aranyérmet: kardvívásban fantasztikus versenyzéssel, az elődöntőben és a döntőben is fölényes győzelmet aratva lett az övé az arany. Gyurta Dániel nagyszerű versenyzéssel jutott döntőbe férfi 200 méter mellen, és világcsúccsal lett olimpiai bajnok, miután 100 méter mellen alig maradt le a dobogóról. Ungvári Miklós judóban egészen a döntőig menetelt a saját súlycsoportjában, és végül egy ezüstéremmel lett gazdagabb. A győztes végül Ungvári Miklós lett, aki örömmel fogadta a megtisztelő címet.

forrás és kép: judoinfo.hu