2024. április 28, vasárnap - Valéria

2012. Július 19. 10:20, csütörtök | Helyi sport

Szépen menetel a magyar női vízilabda-válogatott

Czigány Dóra újabb gólokkal járult hozzá a győzelemhez.

A londoni játékokra készülő magyar női vízilabda-válogatott 10-6 arányban győzött a spanyol együttes ellen a Vodafone Kupa keddi mérkőzésén.

Fontos mérkőzés volt ez a lányok számára, hiszen a spanyol válogatott ugyanabban a négyesben szerepel majd az ötkarikás játékokon, mint Merész András csapata.

Magyarország-Spanyolország 10-6 (2-3, 3-2, 3-1, 2-0)

magyar góldobók: Antal 4, Keszthelyi, Czigány 2-2, Kisteleki, Drávucz 1-1

Az összecsapás a spanyolok “majdnem-gólja” után valódi magyar találattal indult: az 50. válogatottságát ünneplő Antal Dóra vette be az ibériaiak kapuját, viszont néhány perc múlva már 1-2-t mutatott a margitszigeti Hajós uszoda eredményjelzője. Keszthelyi Rita egyéni akcióból egyenlített, hazai vezetés helyett azonban spanyol gólok következtek (2-4).

A szigorúbbá vált védekezés nyomán a második negyedben sikerült szépíteni Antal révén (3-4), a játékrész finisére pedig nagyot fordult a helyzet: remek ejtéssel előbb Kisteleki Hanna egyenlített, majd Keszthelyi 5-4-re alakította az állást, ám még a nagyszünet előtt válaszolni tudtak a spanyolok (5-5).

A harmadik negyedet álomszerűen kezdték a magyarok: látványos támadások végén először a ceglédiek büszkesége, Czigány Dóra, majd a triplázó Antal növelte kétgólosra az előnyt (7-5). A spanyolok büntetőből kerültek közelebb, a duplázó Czigány jóvoltából viszont a zárónegyedre megnyugtató előnyt szorgoskodtak össze a Merész-lányok (8-6).

A befejező nyolc percben sokáig nem változott az állás, aztán a magyar csapatkapitány, Drávucz Rita a hálóba varázsolta a labdát, utána pedig Antal volt negyedszer is eredményes (10-6), ezzel eldőlt a meccs, még a szépítésre sem futotta a vendégek erejéből.

A magyar női válogatott szerdán is vízbe szállt egy barátságos mérkőzés erejéig Dunaújvárosban, ahol az olimpiai házigazda britek csapatával csaptak össze.

A lányok ezt az akadály is simán vették és most is fölényes győzelmet arattak az angol válogatott ellen.A két csapat vasárnap, a Vodafone Kupa "betétmérkőzéseként" is találkozott egymással, akkor a magyarok 17-11-re győztek.

Magyarország - Nagy-Britannia 21-10 (6-3, 5-3, 6-3, 4-1)

magyar góldobók: magyar góldobók: Tóth I. 4, Drávucz, Bujka 3-3, Szűcs, Keszthelyi, Czigány, Takács 2-2, Csabai, Kisteleki H., Antal 1-1