2024. április 27, szombat - Zita

2012. Július 28. 23:11, szombat | Sport
Forrás: MTI

London 2012 - Csernoviczki szerezte a magyarok első érmét - ESTI ÖSSZEFOGLALÓ

Megszerezte első érmét a magyar küldöttség a londoni olimpián: az első hivatalos versenynapon, szombaton Csernoviczki Éva bronzérmet nyert a női cselgáncsozók 48 kg-os kategóriájában.

A tatabányai dzsúdós első meccsén a holland Birgit Entét legyőzte, majd a negyeddöntőben kikapott a belga Charline van Snickkeltől, ám a vigaszágon folytathatta a küzdelmeket. Ott ipponnal legyőzte a kínai Vu Su-kent (Wu Shugen), majd következhetett a bronzmeccs, melyen a japánok világbajnoka, Fukumi Tomoko várt rá.
Csernoviczki az éremcsatában végig nagyon összeszedett és magabiztos volt, s az első akcióig tartó ráadás felénél gyönyörű dobással ippont ért el. Ezzel nem csupán a londoni magyar csapat első dobogós helyezését szerezte meg, hanem a cselgáncssport első magyar női olimpiai érmese is lett egyben.

Csernoviczki Éva | MTI Fotó: Kollányi Péter

Az úszóknál Hosszú Katinka került a legközelebb az éremszerzéshez, a 400 m vegyes előfutamaiból ugyanis biztosan jutott be az esti döntőbe, ám ott hiába vezetett még 200-nál is, a táv második felére elfáradt, s végül a negyedik helyen csapott a célba. A nap másik magyar döntőse, Kis Gergő hatodik lett 400 m gyorson, Gyurta Dániel pedig két országos csúcsot úszott szombaton, s az elődöntőben elért 59.74 mp-es eredményével, a hetedik idővel biztosította helyét a 100 m mell vasárnapi döntőjébe. A nap csalódását Cseh László okozta, aki a 400 vegyes előfutamában eltaktikázta magát, és csak kilencedik lett.
A tőröző Mohamed Aida második meccsén, a nyolcaddöntőben óriási csatában, ráadás tussal kikapott a dél-koreai Nam Hjun Hitől.
Győzelemmel kezdte meg olimpiai szereplését az ökölvívó Harcsa Zoltán (75 kg), ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe. Tóth Krisztina és Zwickl Ádám az asztaliteniszezők első fordulójában tudott győzni, Pattantyús Ádám ugyanakkor simán kikapott.
A tornászok selejtezőjében a lólengés favoritja, Berki Krisztián rontott, 15,033 pontot ért el, amivel jelenleg ötödik, s egészen éjszakáig, az utolsó versenyző szerepléséig izgulhat, hogy bekerül-e a nyolcas döntőbe. Hidvégi Vid 15,100 pontot kapott ugyanezen a szeren, amivel harmadik, így ő bizakodva várhatja a nap végét.
Szávay Ágnes sima két játszmában elveszítette első fordulóját a hazai Elena Baltacha ellen, Lovassy Krisztián pedig nem ért célba az országúti kerékpárosok mezőnyversenyében.

London 2012 - Az összesített éremtáblázat

2012. július 28., szombat (MTI) - A magyar csapat egy bronzéremmel a 14. helyen áll a londoni olimpia éremtáblázatán az első hivatalos versenynapot követően.

London 2012 - A szombati győztesek

2012. július 28., szombat (MTI) - A londoni olimpia szombati győztesei:

CSELGÁNCS:
----------
férfi 60 kg: Arszen Galsztyan (Oroszország)
női 48 kg: Sarah Menezes (Brazília)

ÍJÁSZAT:
--------
férfi csapatverseny: Olaszország (Michele Frangilli, Marco Galiazzo, Mauro Nespoli)

KERÉKPÁR:
---------
férfi mezőnyverseny: Alekszandr Vinokurov (Kazahsztán)

SPORTLÖVÉSZET:
--------------
női légpuska: Ji Sze-ling (Yi Siling, Kína)
férfi légpisztoly: Dzsin Dzsong Oh (Koreai Köztársaság)

SÚLYEMELÉS:
-----------
női 48 kg: Vang Ming-csüan (Wang Mingjuan, Kína)

ÚSZÁS:
------
férfi 400 m vegyes: Ryan Lochte (Egyesült Államok)
férfi 400 m gyors: Szun Jan (Sun Yan, Kína)
női 400 m vegyes: Je Si-ven (Ye Shiwen, Kína)
női 4x100 m-es gyorsváltó: Ausztrália (Alicia Coutts, Cate Campbell, Brittany Elmslie, Melanie Schlanger)

VÍVÁS:
------
női tőr egyéni: Elisa Di Francisca (Olaszország)

A szombati magyar mérleg

2012. július 28., szombat (MTI) - A magyar versenyzők szombati eredményei:

ASZTALITENISZ:
férfi egyes, 1. forduló (48 közé jutásért):
William Henzell (ausztrál)-Pattantyús Ádám 4-1 (10, 8, 9, -6, 9)
Zwickl Dániel-Allan Bentsen (dán) 4-1 (9, 7, 10, -4, 8)
női egyes, 1. forduló (48 közé jutásért):
Tóth Krisztina-Fabiola Ramos (venezuelai) 4-3 (9, -9, -9, -12, 5, 9, 10)
női egyes, 2. forduló: (32 közé jutásért):
Csen Szu-ju (tajvani) - Tóth Krisztina 4-3 (-10, -7, -7, 13, 5, 5, 11)

CSELGÁNCS:
----------
nők, 48 kg:
Csernoviczki Éva bronzérmes

EVEZÉS:
-------
A Simon Béla, Széll Domonkos kormányos nélküli kettes ötödik lett előfutamában, így a reményfutamban folytathatja szereplését.

------
Hidvégi Vid a harmadik, Berki Krisztián pedig az ötödik helyen bejutott a lólengés döntőjébe

ÚSZÁS:
------
férfi 400 m vegyes: Cseh László 9., Verrasztó Dávid 22.
férfi 400 m gyors: Kis Gergő 6.
női 400 m vegyes: Hosszú Katinka 4., Jakabos Zsuzsanna 9.
női 4x100 méteres gyorsváltó: a Mutina Ágnes, Verrasztó Evelyn, Risztov Éva, Dara Eszter összeállítású csapat 15.
női 100 m pillangó: Szilágyi Liliána 34.
férfi 100 m mell: Gyurta Dániel a hetedik idővel bejutott a döntőbe