2024. április 29, hétfő - Péter

2012. Szeptember 04. 13:09, kedd | Helyi sport

Lezárult a felkészülési időszak

A múlt héten ért véget az NB 1-be jutott ceglédi kézilabda csapat 10 hetes felkészülése.

A múlt héten lezárult a tíz hetes felkészülési időszak, amiben több edzőmérkőzés is szerepelt. Ezek a mérkőzések változó eredményekkel és játékkal párosultak, de mind jól szolgálták a csapat felkészülését.

A székelyudvarhelyi edzőtábor alkalmával a helyi, Európa Kupában is érdekelt csapat volt az ellenfél. Első meccs lévén igazából a játék volt a fő szempont és egy szoros mérkőzésen 29-26-ra kaptunk ki. Következő héten siófoki edzőtábor szerepelt a programban, melynek keretében a Csurgóval mérkőztünk meg, a végeredmény 29-29 lett. Következett a tavalyi rivális, a Dabas elleni meccs, ahol szoros mérkőzésen eggyel, 29-28-ra nyertünk. Még ezen a héten szintén Dabason az osztrák bajnokság 3. helyezett csapatával a Krems-el játszottunk, aminek a végeredménye egy jó hajrának köszönhetően 27-27 lett.

Augusztus 14-én, Orosházán mérkőztünk meg kétszer is az OFKSE alakulatával, ahol a délelőtti mérkőzést 29-26-ra a hazaiak nyerték, majd délután, ahol már egy frissebb ceglédi csapatot láthattunk, 30-27-re nyertünk.

19-én a saját rendezésű kupán vettünk részt, először a szintén most feljutó Váccal játszottunk, ahol a vendégek bírták jobban a hajrát, így 30-27-es vereség lett a vége. A harmadik helyért a Gyöngyös gárdájával küzdöttünk meg, ahol szintén háromgólos, 31-28-as vereséget szenvedtünk, így a negyedik helyen végeztünk.

A bajnokág kezdete előtt még egy edzőmérkőzés szerepelt a programban, ekkor a Törökszentmiklósi KE volt az ellenfél. Hullámzó játékkal, de 27-24-re nyertünk.

Csurgói KK - Ceglédi KK SE 29-29 (16-14)
Dabas Diego KC - Ceglédi KK SE 28-29 (15-16)
Krems - Ceglédi KK SE 13-11 (27-27)
Orosházi FKSE - Ceglédi KK SE 29-26 (15-12)
Orosházi FKSE - Ceglédi KK SE 27-30 (14-16)
Ceglédi KK SE - Váci KSE 27-30 (14-12)
Ceglédi KK SE - Gyöngyösi KK 28-31 (13-17)
Ceglédi KK SE - TKE 27-24 (16-14)