2012. Október 07. 20:46, vasárnap | Helyi sport
Forrás: Ceglédifoci

Újabb döntetlen

Ismét döntetlennel zárult a hétvégi ütközet.

Ezúttal is előttünk álló csapat látogatott hozzánk, bár a Honvéd csak több győzelmének köszönhetően előzött minket. Jól is kezdtük a mérkőzést, már a 3. percben komoly lehetőséghez jutottunk, mikor Szkuncot lökte el védője. A játékvezető sípjába fújt, majd salamoni döntést hozva a tizenhatos vonalára helyezte a labdát szabadrúgáshoz. Hááát. (majd visszanézzük videóról, hogy kint volt, vagy inkább bent) A szabadrúgást a vendégek kapusa bravúrral mentette szögletre.

A folytatásban sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, de vagy centikkel mellé mentek a lövések, vagy a kapus tudott védeni, vagy a kapufa segítette ki. Szerencséje volt a Honvédnak, ráadásul a mi kapunk előtt is, hiszen egy szöglet Mamadu fejéről lefelé pattant, pont a lába elé és 3 méterről a kapunkba tudta passzolni. 0-1

Továbbra is támadtunk, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, aminek végül meg is lett az eredménye. Szkuncot ismét fellökték (két kézzel, hátulról) és mivel ez az ötös sarkánál történt nem volt kérdéses a büntető. Koncz magabiztosan értékesítette a tizenegyest, amivel egyenlítettünk. 1-1

A második félidőben folytattuk a támadások kidolgozását, de a vendégek újabb szerencsés gólt szereztek. 4-5 ember lábán pattogott a labda a kapunk előtt, míg végül egy kispesti lábról átvánszorgott a gólvonalon. 1-2

Ismét vesztett helyzetben, kettőzött akarással küzdött a csapat, továbbra is futószalagon dolgozva ki a helyzeteket, de a vendég kapus vagy a kapufa megint útban volt. Medgyesit többször is jól ugrattuk ki, egyszer védőjét megverve indult volna kapura, teljesen egyedül, már csak a kapussal szemben, de a védő még buktatni tudta. Megérte neki, mert bár utolsó emberként szabálytalankodott, piros helyett csak sárgát kapott. Később mikor Medgyesi már csak a kapussal szemben állt a tizenegyes ponton, hátulról lerántották, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot, pedig elég egyértelműnek tűnt (ráadásul ez is piros lett volna). Végül a 86. percben már nem hibáztunk (és már a szerencse sem védte meg a teljesen visszazáró, kontrára játszó vendégeket) és Kormos találatával egyenlítettünk. 2-2

Az utolsó percekben még két komoly helyzetet dolgoztak ki a fiúk, amivel a győzelmet is megszerezhettük volna, de sajnos nem sikerült, így szomorúan ballagott a csapat az öltözőbe, mert egy "megnyert" mérkőzés lett végül döntetlen.

Restart-Ceglédi VSE - HONVÉD-MFA 2-2 (1-1)

CVSE:Miski - Robson, Koncz Zs., Balogh P., Juhász D. - Nagy L., Kenderes - Markó, Balog M. (Medgyesi, 62.), Szkunc - Kormos

Honvéd:Vereckei - Moga, Remes, Gengeliczki, Novák, Diakite (Nagy G., a szünetben), Futó, Abass (Lengyel Gy., 62.), Vécsei (Vólent, 40.), Nagy M., Erdélyi

Gól:Diakite (0-1) a 21., Koncz Zs. (11-esből, 1-1) a 37., Erdélyi (1-2) az 52., Kormos (2-2) a 86. percben

Edzői nyilatkozatok

Ványi Zsolt: "A mérkőzést végig irányítva helyzetek sokaságát dolgoztuk és hagytuk ki, a reális eredmény kilenc három lett volna a javunkra."

Pári Sándor: "A döntetlen igazságos, a hazaiak csupán a játékvezető jóindulatának köszönhetik, hogy teljes létszámmal fejezték be a mérkőzést."

fotó: Kisfaludi István