2024. április 17, szerda - Rudolf

2017. Május 22. 10:42, hétfő | Helyi
Forrás: Ceglédisport

Álom kezdés után rémálom a felnőtt Cápáknál

A női kézilabda NB II záró fordulójában hazai pályán fogadta a Ceglédi Kék Cápák a Rákosmente KSK csapatát.

A meccsnek a bajnoki tabella tekintetében semmi tétje nem volt, a Cegléd a 4., míg a vendégek az 5. pozícióval zárták a szezont az eredménytől függetlenül. A hazaiak álom rajtot vettek. Nagy iramú, magabiztos játékkal hét perc alatt 5-0-ra vezettek és az RKSK időkérése közben talán minden szurkoló arra gondolt, ma parádés játékot produkálva búcsúztatják a Cápák a szezont. Sajnos nem így lett. 13 perc múlva már döntetlen volt az állás, amit csak kínkeserves játékkal tudtak tartani a szünetre a házigazdák. A második félidő néhány perce elég volt, hogy átvegyék a vezetést a vendégek, a Cápák statisztikája minden poszton tovább romlott, melynek újabb kínos hazai vereség lett a vége.

👨 Pudics Zsolt SE elnök: - Kiürült a lelátónk az utolsó fordulóra, amiért sajnos sokat tettünk ebben az idényben. Elnézést kérek attól a néhány tíz kitartó kézilabda baráttól, akik ma is kijöttek és egy újabb siralmas meccset láthattak, mert sajnos Prókai Anett 9 gólján kívül sok pozitívumot nem találtunk. Valamit nagyon rosszul csinálunk, mert ezzel az állománnyal ez elfogadhatatlan. Megkeressük a hibákat, kijavítjuk és megtaláljuk a szebb napokat.

Ceglédi Kék Cápák - Rákosmenti KSK 25 - 30 (13 - 13)

Cegléd: Szegedi Brigitta, Juhász Bernadett (kapusok), Prókai Anett 9, Oláh Henrietta 6/4, Dobos Renáta 4, Tóth Ágnes 2, Halasi Réka 2/2, Tóth Adrien 1, Spolmin Roberta 1, Mihály Evelin, Hörömpő Dóra,
Hétméteres 6/6, ill. 5/5
Kiállítás: 8, ill. 4 perc

👨 Jakab László edző: - Mérhetetlenül csalódott vagyok, pedig nagyon jól kezdtük a mérkőzést, bejött a védekezési forma, amit a héten megbeszéltünk és akkor még volt kapus teljesítményünk is. 5-0 és az ellenfél időkérése után nem tudom mi történt a lányokkal. Onnan csak süllyedtünk lefelé, rengeteg átlövést hibáztunk és a taktikánk, hogy vegyük el az irányító és a beállós játékát, csődöt mondott. Csalódott vagyok, mert kellene lenni annyi játék intelligenciánknak, hogy a taktikai utasításokat hellyel-közzel megvalósítsuk, de sajnos nem jött össze. Nem lenézve az ellenfelünket, nem volt egy egetverő ellenfél és mégis harminc gólt lőttek, pedig mi mindig kevés gólt kaptunk az elmúlt években, ez volt a hírünk, de az idén ezt a nimbuszt is leromboltuk. Nagyon sajnálom...

forrás: cegledisport.hu
fotó: Kisfaludi István - infocegléd fotóarchívum