2024. április 25, csütörtök - Márk

2015. Április 14. 11:26, kedd | Helyi sport
Forrás: Ceglédisport

óriási csata volt

A női kosárlabda NB I rájátszásának 7. helyért vívott csatájában az első mérkőzésen hazai pályán az Atomerőmű tudott nyerni, így a CEKK-nek szombaton mindenképpen győznie kellett a második összecsapáson Cegléden hogy a mindent eldöntő harmadik találkozóra is sor kerüljön. Izgalmas és szoros mérkőzésre számított a Gál József Sportcsarnokba kilátogató mintegy 250 néző, és ahogy egy rangadóhoz illik a két szurkoló tábornak köszönhetően remek hangulatban zajlott a mérkőzés.

Talán a tét miatt, de a mai találkozón rengeteg hibával dobott mindkét csapat. A kemény védekezésnek köszönhetően az első félidőben már 36 büntetőt dobtak a felek, amiből a Cegléd jött ki jobban és gyakorlatilag ennek köszönhetik, hogy hét ponttal vezettek a nagyszünetben. Az utolsó játékrészre védekezést váltottak a vendégek és két perccel a vége előtt feljöttek 66-65-re. Az izgalmas végjátékot csak fokozta, hogy 29 másodperccel a végső dudaszó előtt Mansare ellen szándékos sportszerűtlenséget fújtak a játékvezetők, mire Magyar Gergely videós ellenőrzést kért. A sporik 5 perc videózás után módosították az ítéletüket, így két büntető után a Szekszárd támadhatott, de már nem tudták megfordítani az eredményt. Hazai pályán nyert a CEKK, így április 15-én újabb összecsapásra kerül sor Szekszárdon.

CEGLÉDI EKK – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 72 – 69
(23-20, 17-13, 20-15, 12-21 )

Cegléd 250 néző, V: Vida B., Minár L., Rácz Zs.

CEGLÉD: HADZOVIC 27/15, Szepsi 2, Ruttner Zs., SKORIC 17, Bozóki 14/3 Csere: Szabó D. 3/3, Lengyel, Serbán 8, Kobolák 1, Filipowicz D Vezetőedző: Cziczás László

SZEKSZÁRD: SCEKIC 27/9, Boskovic, Theodoran 6, STJEPANOVIC 12, Mansare 5 Csere: Studer Zs. 3, Hajdu Zs, Tamis, Studer Á. 7, Simon A. 2, Kovalcsik 7 Edző: Magyar Gergely

Az eredmény alakulása: 3. perc 6-3, 6.p. 12-7, 7. p. 12-12, 9. p. 20-16, 12.p. 26-20, 15.p. 32-25, 19.p. 35-31, 23.p. 45-37, 27.p. 57-42, 33.p. 63-50, 38.p. 66-65, 39.p. 68-65
Kipontozódott: Studer Zs. (32.p.), Ruttner Zs. (36.p.), Bozóki (37.p.), Stjepanovic (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása 1 – 1

MESTERMÉRLEG:

Cziczás László: Ma a szerencse is mellettünk állt és egy-két egyéni teljesítmény döntötte el a mérkőzést.
Magyar Gergely: Sajnos nagyon puhán és sokszor bután is játszottunk, ettől függetlenül megint többször is visszajöttünk a mérkőzésbe mínuszról, ami mutatja a tartásunkat. Sajnos a végjátékban nem volt szerencsénk. Reméljük, hogy otthon nyerni tudunk.