2024. április 25, csütörtök - Márk

2014. Augusztus 19. 13:40, kedd | Helyi sport

Egy X, a többi ODA...

A III. Gyopárosfürdő-kupa ceglédi mérlege

Augusztus 15 és 17 között került megrendezésre Orosházán a III. Gyopárosfürdő-kupa. Nyolc csapatot fogadott az orosházi csarnok, a mieink „B” jelzésű négyesben kaptak helyet. Az ellenfeleink között szerepelt a Balatonfüredi KSE és a Váci KSE mellett a Politechnika Temesvár gárdája.

A ceglédiek az első mérkőzésüket a fürediekkel játszották és nagyon szoros, végletekig kiélezett csatában döntetlen eredmény született. A 60 perc alatt Antal Szabolcs és Bíró Balázs is 5-5 gólig jutottak.

• Ceglédi KK — Balatonfüredi KSE 21-21 (12-11)

Szombati ellenfelünk a Temesvár is kemény diónak bizonyult, a román bajnokságban szereplő csapatnak sikerült felülkerekedni, 4 góllal bizonyultak jobbnak a ceglédieknél. Ezen a meccsen a fiaink legtöbb gólját Bíró Balázs szerezte a maga 6 találatával, 1 góllal megelőzve Ivan Perisicset.

• Ceglédi KK — Politechnika Temesvár (román) 28-32 (16-18)

A vasárnap délelőtt 10:30-kor kezdődő Váci KSE elleni derbin jól kezdtek a ceglédi kézisek, de az ellenfél jobban akarta a győzelmet és már a félidőre tetemes különbsége alakult ki a két csapat között. A második 30 perccel sem sikerült felvidítania a sárga-kékeknek a lelkes ceglédi szurkolókat, szintén 5 góllal nyerte a félidőt a Vác. A mieink góljainak nagy részét szintén Bíró Balázs szerezte (9) az 5 gólig jutó Antal Szabolcs mellett.

• Váci KSE – Ceglédi KK 35-25 (17-12)

A Vác elleni vereséggel nehéz helyzetbe hoztuk magunkat, hiszen a helyosztók első meccsét így 20 perccel a váciak elleni után kellet lejátszanunk, ami rá is nyomta a bélyegét a meccs kimenetelére. Az ellenfél a hazai Orosházi FKSE-Linamar volt, sajnos a pihentebb csapat felülkerekedett a mieinken, a vége 7 gólos vereség lett. A mérkőzésen az új igazolásaink egyike Országh Ádám szerezett a góljaink közül hatot, Hegedűs Márk és Takács Bence is 3-3 gólig jutottak.

• Orosházi FKSE-Linamar – Ceglédi KK 29-22 (13-11)

A torna döntőjét a Balatonfüredi KSE vívta a CSM Bukarest csapata ellen ahol a magyar gárda bizonyult jobbnak (Balatonfüredi KSE - CSM Bukarest 29-26 (16-12) ).