2024. április 19, péntek - Emma

2014. Október 20. 13:45, hétfő | Helyi sport

A Cegléd megszorongatta a DVTK-t

A hétvégén Miskolc csapatával csaptak össze a ceglédi kosaras lányok.

A Cegléd 8-0-val kezdett, de 12-11-nél már a DVTK járt előrébb és az első negyed végén 15-14-re is Maikel Lopez együttese vezetett. A két csapat 31-31-ig fej-fej mellett haladt, majd Dubei és Horváth találataival egy 10-0-s futást csinált a DVTK. A félidőben ennek megfelelően már 44-36 állt az eredményjelzőn.

Bár a papírforma azt ígérte, hogy a harmadik negyedben tovább fog nőni a differencia, nem ez történt. A Cegléd 4-6 pontra többször is felzárkózott, igaz fordítási esélyei nem voltak. A záró szakasznak 64-55-ről vágtak neki a felek. A DVTK őrizte 10 pont körüli előnyét. A hajrában Serbán és Hadzovic hozta közelebb a Ceglédet, így bár számszerűleg szoros mérkőzés kerekedett, de a DVTK győzelme nem forgott veszélyben. A győztes csapat legeredményesebbje a 12 pontos Szabó Petra volt.